info@snailtravel.cz
+420 725 713 335

Florida


DESTINACE Florida


Florida je atraktivní turistická oblast na stejnojmenném poloostrově na jihovýchodě Spojených států, která vás jistě nadchne svými nekonečně dlouhými písečnými plážemi, čistým mořem, celoročním slunečným, teplým počasím a neutichající zábavou všeho druhu. Florida má také přezdívku „Stát slunečního svitu“a teplé příjemné počasí je zde vlastně po celý rok, což našinec ocení zvláště v průběhu ledna či února, kdy většina z nás odhazuje z cesty sníh.


Stát byl objeven o velikonočních svátcích 2. dubna 1513 španělskými námořníky, kteří ho pojmenovali právě podle svátků (florida ve španělštině znamená květinový a Velikonoce se nazývají „Pascua Florida“ svátek květin). V minulém století objevili zdejší pláže američtí zbohatlíci a od té doby se datuje pověst Floridy jako ráje blaženého života. Tomuto vábení podléhá stále větší počet Američanů, kteří se sem stěhují a přenášejí sem i své podnikatelské aktivity.


Nejcentrálněji položeným městem je Orlando, které si získalo věhlas jako středisko rodinné zábavy díky neobvyklému soustředění rozsáhlých zábavních parků jako jsou třeba Disney World nebo Sea World či zábavní park filmových studií Universal. Střediskem západního pobřeží je pak město Tampa a sousední Sarasota s překrásnými plážemi u vod Mexického zálivu. Zde najdeme velké množství golfových hřišť. Na jihu vybíhá z pobřeží Floridy směrem ke Kubě pás ostrůvků korálového původu, tzv. Keys, které jsou známé podmanivě romantickým prostředím svých pláží. Snad nejznámějším obyvatelem nejjižnějšího Key West byl Ernest Hemingway, který tu trávil čas myšlenkami na svou milovanou Kubu. Jih poloostrova Florida zaujímá národní park Everglades, který je znám především svou specifickou flórou a faunou (stačí zmínit jen místní populaci aligátorů). Samotný park byl zřízen v roce 1947 a o 32 let později, tedy v roce 1979 byl zapsán do památek UNESCO.


Zdaleka nejvyhlášenějším a nejvyhledávanějším místem Floridy je však město Miami, které leží u pláží jihovýchodního pobřeží a od 30. let 20. století se pyšní jedinečnými stavbami ve stylu Art Deco i nejmodernějšími mrakodrapy, které dohromady tvoří nezapomenutelné panoráma, známé z řady filmů a televizních seriálů.


NALEZENÁ HŘIŠTĚ

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

kód kontroly
Odesláním poptávky souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v informacích o zpracováních osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o golfových zájezdech
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Jsme partneři:
Tee Time Golfista roku golfgate.cz Golf Time golfchannel.cz