info@snailtravel.cz
+420 725 713 335

Kolumbie


DESTINACE Kolumbie


"El riesgo es que te quieras quedar," říkají s oblibou Kolumbijci, právem hrdí na svou zemi. Mimo jiné tím naráží na stále přetrvávající stereotyp o tomto jihoamerickém státu - drogové kartely, guerilla, únosy, nebezpečná území, narkomafie, vysoká kriminalita. Časy se však mění, naprostá většina území je dnes pro cestování a poznávání země bezpečná.

Kolumbie je překrásná země na severozápadě Jižní Ameriky u pobřeží Karibského moře a Tichého oceánu. Vnitrzemí křižují majetátní Kordillery s náhorními plošinami a její rozmanitost okouzlí každého návštěvníka.

 

 

Od všeho dost

Jen málokterá země světa nabízí na svém území kombinaci tolika ekosystémů. Příroda se zde opravdu vyřádila - bujný a nepropustný tropický deštný prales, nádherné štíty, vrcholy a průsmyky rozeklaných vysokohorských And i příjemné oceánské pobřeží. K některým státům Jižní Ameriky byla příroda také více než štědrá, ale Kolumbie jako jediná země tohoto kontinentu nabízí kromě studenějšího Tichého oceánu i luxus teplého Karibiku a s ním pro turisty spojené šnorchlování i potápění.

Jazykem geografa lze toto území o rozloze 1 038 700 km2 (čtvrtý největší stát Jižní Ameriky) rozdělit do čtyř hlavních regionů - Andy s nejvyššími vrcholy Pico Cristóbal Colón a Pico Simón Bolívar - obě hory mají shodně téměř 5 780 m. n. m, Karibské nížiny, Pacifické nížiny a Los Llanos a tropický deštný les na jihovýchodě země. V Kolumbii existuje padesát šest národních parků a nesčetné množství chráněných oblastí, suma sumárum se jedná o 11,28 %  z celkového území. Kam se tedy vydat?

Pro milovníky hor jen namátkou vybírám možnost jedno či vícedenních treků a výstupů v národním parku El Cocuy nacházejícím se v Sierra Nevada. Shodné aktivity, možná v trochu přístupnější oblasti, můžete páchat i v národním parku Los Nevados. Na severu země se lze vydat na několikadenní trek k bájnému Ciudad Perdida (Ztracené město). A co teprve takové procházky po kávových plantážích v Zona Cafetera. Pro vyznavače plážového, mořského i podmořského světa jsou ideální místa jako Národní Park Tayrona (zde i v kombinace úžasných procházek v tropickém lese) či mořský národní park Corales del Rosario.

 

 

To pravé El Dorado

Opravdovým skvostem metropole je bogotské muzeum zlata (Museo del Oro). Nachází se v budově Státní banky, v několika podlažích je umístěna největší světová sbírka zlatých předmětů z doby před španělskou kolonizací. Vše je moderně vystaveno, rozsáhlou kolekci doplňuje mnoho audiovizuálních efektů, naučných videí i graficky zdařilých popisků ve španělštině i angličtině. Naleznete zde i zajímavé informace a především originál zlatého voru se soškami z tzv. procesu El Dorado.


Zájezdy destinace Kolumbie

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

kód kontroly
Odesláním poptávky souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v informacích o zpracováních osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o golfových zájezdech
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Jsme partneři:
Tee Time Golfista roku golfgate.cz Golf Time golfchannel.cz