info@snailtravel.cz
+420 725 713 335

Polynésie


DESTINACE Polynésie


Pět tichomořských souostroví, stovka romantických ostrůvků k objevování s pískem jako hebký samet, modrým mořem, nádhernou vegetací, rozmanitým folklórem a krásnými místními ženami.

 

Objevujte

Bílé písčité pláže a blankytné moře ukrývající překrásné korálové útesy s hejny barevných ryb i vodních želv, čistá příroda a příjemná teplota po celý rok. Francouzská Polynésie je plná přírodních pokladů, lagun s klidnou vodou, divokým deštným pralesem a opuštěnými robinsonovými ostrůvky, které i ty nejzarputilejší povaleče přilákají k prozkoumání. Kde jinde zažijete, jaké to je být na ostrově úplně sami? Nádherná příroda vás bude obklopovat na každém kroku, na pevnině i pod vodou. Naprosté splynutí s přírodou prožijete při plavání mezi delfíny nebo rejnoky manta, mírumilovnými parybami, které přitahují klidné laguny. Adrenalin v krvi probudí krmení žraloků. Krásné jsou i výlety do vnitrozemí, nebo po silnicích, které lemují ostrovy.

 

Hlavní ostrovy

 

Tahiti

Největší ostrov Francouzské Polynésie je tepnou života i rozcestníkem pro cestovatele. Nasát místní atmosféru můžete v hlavním městě Papeete, opuštěné zátoky ale hledejte na jiných ostrůvcích. Tahiti je hornatý ostrov a pokrývá ho bujarý deštný prales plný života. Za návštěvu stojí třeba Point Venus Beach, proslulá pláž s černým pískem. Pokud zatoužíte po aktivnější dovolené, vydejte se na Mont Orohena, vyhaslou sopku, která je zároveň nejvyšší horou celé Francouzské Polynésie. Výhled z vrcholu je k nezaplacení. Odpočívat pak můžete na jedné z krásných pláží za příjemného šplouchání moře.

 

Raiatea

Raiatea a sousední ostrovy se nacházejí uprostřed překrásné tyrkysové laguny a místní je označují jako posvátné. Legenda praví, že je tento ostrov kolébkou polynéské civilizace. Ostrov lemují hory, vnitrozemí ukrývá přírodní poklady – vodopády, úrodná údolí, malebné zátoky a laguny s menšími ostrůvky. Přilehlý ostrov Tahaa je díky mnoha vanilkovým plantážím přezdívaný jako vanilkový ostrov. Okouzlující je starobylý trh na břehu moře, kde seženete typické lokální suvenýry. Na hoře Mount Temehani roste endemická květina Tiare apehati, metr vysoká rostlina s bílými květy.

 

Bora Bora

Bora Bora je ostrov označovaný jako nejkrásnější a nejluxusnější. Není divu - nádherná barevná laguna ohraničená korálovým útesem jako by objímala celý ostrov. Ve středu laguny je voda teplá, mělká a tyrkysově průzračná, vnější okraje bouří divokým tmavým oceánem. Kontrast je doslova hranicí mezi peklem a rájem. Symbolem Bora Bora se stala hora Mount Otemanu, která je součástí proslulé siluety se třemi vrcholy.  

 

Huahine

Hornatý ostrov s divokou přírodou a nádhernými lagunami vás nadchne svým klidem. Není tolik známý, proto je stále uchráněný před turistickým ruchem. Díky tomu je i levnější než známá Bora Bora a je naprosto ideální, pokud chcete utéct před celým světem. Krásným místem k navštívení je vesnice Maeva s tradiční zahradou s léčivými rostlinami, ale i několik archeologických památek.

 

Moorea

Moorea, přezdívaný ostrov legend, je plný krásných míst. Najdete tu i nejkrásnější zátoky na světě – zátoka Opunohu a Cookova zátoka. Čarokrásný ostrov má i pestrý podvodní svět a mořské dno, v delfíním centru si můžete s delfíny dokonce zaplavat. Kopce ostrova pokrývají ananasové plantáže - stačí natáhnout ruku a sladký ananas utrhnout. Kvalitní silnice lemují celý ostrov, proto je výhodné si půjčit auto, kolo nebo motorku a celou Mooreu prozkoumat. Moorea patří ke klidnějším ostrovům a oproti Tahiti je zde i levněji.

 

Poznávejte

Pro svou krásnou přírodu si Francouzskou Polynésii oblíbila i řada slavných osobností. Francouzský malíř Paul Gauguin proslavil svými obrazy Tahiti, zátoka Hatiheu Bay na ostrově Nuku Hiva zase okouzlila skotského spisovatele Roberta Louise Stevensona. Není divu, průzračné laguny, romantické zátoky a dechberoucí scenérie určitě probudí uměleckého ducha i ve vás. Na ostrovech můžete prozkoumat i řadu starobylých památek a pozůstatků, které jsou opředeny legendami. Ke známým tradicím Francouzské Polynésie patří tetování, které na ostrovech vzniklo, nebo proslulý tahitský tanec – od krásných žen nebudete moct odtrhnout oči a po chvíli se přistihnete, jak se pohupujete do rytmu. Za pozornost stojí i místní rarita – nádherné a vzácné černé perly.

 

Co si nenechat ujít

 

Zajímavá místa

 

Historické památky

 

Relaxujte

Když se dosyta nabažíte stínem palem a laskajícím sluncem, vyzkoušejte šnorchlování a potápění. Francouzská Polynésie je díky mnoha korálům a mělkým lagunám rájem podmořského života. Ne všechny laguny jsou určeny ke koupání, jejich mělká voda zato nabízí unikátní možnosti ubytování - vodní bungalovy, ve kterých vás šplouchání vln ukolébá do říše snů. Nejlépe si dovolenou užijete kombinací více ostrovů, mezi kterými se dopravíte lodí nebo letadlem. Pro ničím nerušenou dovolenou vám rádi pobyt v ráji sestavíme na míru. Během přeletů navíc zažijete jedinečný pohled na celou Francouzskou Polynésii, roztroušené ostrovy a pestrobarevné laguny, který vám učaruje. Až vám z poznávání ostrovů vyhládne, pusťte se ochutnávání místní kuchyně, která nabízí spoustu čerstvých ryb - mezi delikatesy patří třeba tradiční syrový tuňák na zázvoru. Na ostrovech se pěstuje také vanilka, melouny, grepy, ananasy a další čerstvé exotické ovoce, které se přímo rozplývá na jazyku. Francouzské a asijské vlivy se v kuchyni nezapřou, v kombinaci s čerstvými surovinami vytvářejí naprosté delikatesy. Pokud se dáte do hovoru s místními obyvateli, překvapí vás jejich přátelskost – místní lidé jsou vyhlášeni svou pohostinností a třeba ochutnáte i pravý doma připravovaný dezert.

 

Nejkrásnější pláže

 

Okouzlující ostrovy

 

 


Zájezdy destinace Polynésie

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o golfových zájezdech
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Jsme partneři:
Tee Time Golfista roku golfgate.cz Golf Time golfchannel.cz