info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Golf Club Liberec - Machnín  | Golfové zájezdy, golfová dovolená, luxusní golf

GOLF ČESKÁ REPUBLIKA

Golf Club Liberec - Machnín

Popis hřiště

Golfové hřiště nedaleko centra Liberce se rozkládá na ploše 40 ha, na kterých je v současné době vybudováno 18 normovaných jamek s celkovým handicapem 68.

Vrchol Ještědu je viditelný z několika českých hřišť, ale nejbližší pohledy se hráčům naskytnou z osmnáctky hned u Liberce. Liberecké hřiště je jedním ze stále většího počtu českých hřišť, které původně vznikly jako menší devítka s přiměřenými sportovními a provozními ambicemi, ale postupem doby se přerodily na areál s osmnácti jamkami. Hřiště je na severním okraji Liberce, u lokality Machnín, přístup je k němu z dálnice vedoucí Libercem od jihu k severu směrem na Chrastavu. Pro golfisty z Liberce je to ideální místo na hru po práci, z centra je to sem skutečně pár minut. Z většiny jamek je také dobrý výhled na místní dominantu, tisícimetrovou horu Ještěd s hotelem od architekta Karla Hubáčka, který za své dílo získal mnoho mezinárodních ocenění. Celý areál je součástí chatové oblasti, někde ho obklopují pole, u některých jamek najdeme i zahrady, některé partie lemují stromy.

 

Hřiště dělí na dvě půlky železniční trať, ta ale do hry nezasahuje – hráči při přechodu z jedné části do druhé pouze pod tratí procházejí tunelem. Původních devět jamek bylo rozšířeno na osmnáct na přelomu sezóny 2006-2007, ale charakter hřiště se tím nijak nezměnil. Jde o hřiště standardní obtížnosti, kde ani délka jamek ani počet překážek nepatří k extrémům. První a druhá jamka jsou před tratí, u klubovny a cvičné louky, jádro hřiště je za tratí na volnějším prostoru. Na závěr se hráči opět tunelem vracejí ke klubovně. K nejhezčím partiím hřiště patří právě oblast u tunelu, kde jsou po sobě jdoucí relativně lehké třípary č. 16 a 17. Hraje se v malém údolíčku obklopeném stromy. Obě jamky pochopitelně vyžadují dobře umístěnou ránu, ta ale nemusí být dlouhá - první jamka je 107 metrů dlouhá (100 z červených) a druhá měří 117 metrů (111 z červených). Efektní je také jamka č. 9, další třípar (tentokrát již 168 metrů ze žlutých), který se hraje do údolí s velkým převýšením, grýn obklopuje rybník a zadní a pravou stranu obtéká potok. Delší čtyřparové a pětiparové jamky jsou na volném lučním a polním prostoru, odkud je také krásně vidět Ještěd. Tady je možné se do ran víc opřít, jamky jsou vedle sebe a někdy je možné hrát z vedlejší ferveje. Ale pozor na raf – ten nejenže ztěžuje ránu, ale také komplikuje hledání míčku.

 

Hřiště je v zásadě spíše techničtějšího rázu, přes některé delší třípary by ho měl bez problému zvládnout i rekreační hráč. Vzhledem k okolním chatám tu vládne docela domácká atmosféra, k ní přispívá i neformální prostředí dřevěné klubovny. Machnín je i proto dobrým doplňkem – či startovní pozicí pro začátečníky – k blízkému reprezentativnímu areálu Ypsilon, který je také kousek od Liberce.

 

(Autor textu: Andrej Halada)

Terén a styl hřiště

Rovinaté hřiště

Vybavení hřiště

Akceptace platebních karet
Půjčovna golfových vozíků
Půjčovna golfových holí
Klubová restaurace

Vlastnosti hřiště

Hodnocení hřiště
Počet jamek18 jamek
Délka4 754 m
Par68
Handicap
Architekt
Rok vzniku2000

Hotely v okolí
Hřiště v okolí
Golf Club Liberec - Machnín  | Golfové zájezdy, golfová dovolená, luxusní golf
Golf Club Liberec - Machnín
GOLF ČESKÁ REPUBLIKA
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o golfových zájezdech
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Jsme partneři:
Tee Time Golfista roku golfgate.cz Golf Time golfchannel.cz